Metalizacja Próżniowa – chromowanie plastiku

Home/Metalizacja Próżniowa – chromowanie plastiku

Chromowanie galwaniczne plastiku nie jest możliwe ( wyjątkiem jest ABS ), jednak można nadać mu wygląd chromu. I to w każdym kolorze. Z pomocą przychodzi stosowana przez nas technologia metalizacji próżniowej.

Metalizacja próżniowa polega na napylaniu metalu na elementy wykonane z tworzyw sztucznych. Całość operacji odbywa się w wysokiej próżni, ponieważ w przestrzeni, która nie zawiera powietrza, uzyskuje się duże ilości pary niezmieszanej z resztkami gazu. W efekcie powstaje wypolerowana na
wysoki błysk powierzchnia przy użyciu małej ilości energii. Wysoka popularność tego procesu wiąże się właśnie z ekonomią, dlatego z powodzeniem stosuje się go w produkcji wielkoseryjnej drobnych części, zwłaszcza w branży motoryzacyjnej oraz AGD. Dużą zaletą metalizacji próżniowej jest również fakt, że
istnieje możliwość dodania dodatkowego barwnika  i dzięki temu uzyskujemy detal o dowolnym kolorze, czyli upraszczając – kolorowy chrom!

Metalizować możemy dowolne tworzywa sztuczne oraz metale. Jedynym wymogiem jest ich w miarę twarda i sztywna struktura.

Do tej pory technologia ta dostępna była jedynie na skalę przemysłową, my skupiamy się na kliencie detalicznym. Naszym głównym nurtem jest motoryzacja, dlatego otwieramy drzwi do kompleksowej renowacji wszelkich elementów chromowanych z samochodów i motocykli, a także udostępniamy zupełnie nowe możliwości w dziedzinie tuningu.

Jednym z najpopularniejszych zastosowań jest regeneracja – metalizacja odbłyśników reflektorów. Oczywiście, działamy również w skali makro, dlatego chętnie podejmujemy współpracę z producentami. Nie zamykamy się wyłącznie na branżę automotive, świadczymy usługi dla klientów związanych z AGD czy przemysłem meblarskim.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu: +48 608 387 575

Pozostając przy głównym profilu naszej działalności, czyli renowacji elementów samochodowych i motocyklowych, musimy zaznaczyć główną przewagę metalizacji nad klasycznym chromowaniem galwanicznym (które również wykonujemy ).

Przygotowanie elementów do metalizacji jest banalnie proste. Pomijamy żmudny etap szlifowania, miedziowania i kolejnego szlifowania. Nierówności wystarczy wyczyścić i wyrównać szpachlówką. Skraca to zdecydowanie czas realizacji usługi, oraz znacząco ogranicza koszty.

Metalizacja próżniowa to nie to samo co metalizacja natryskowa. Oferowana przez nas technologia pozwala uzyskać dużo lepsze i trwalsze efekty.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy mogę pochromować plastik ?
TAK. Jednak metodą metalizacji próżniowej. Finalny efekt będzie identyczny z typowym chromem galwanicznym, a dodatkowo nasza technologia pozwala na uzyskanie chromu w dowolnym kolorze.

Czy metalizacja nadaje się na elementy zewnętrzne ?
TAK. Efekt metalizacji zabezpieczany jest ultra-przejrzystym lakierem bezbarwnym, dlatego sama powłoka zachowuje się jak lakier.

Czy mogę przywrócić blask starym częścią samochodowym ?
TAK. Wykonujemy kompleksowe usługi renowacji elementów samochodowych i motocyklowych, wraz z ich przygotowaniem do procesu metalizacji.

Czy są dostępne różne kolory wykończenia ?
TAK. Standardowe wykończenie to chrom i złoto, natomiast technologia pozwala na uzyskanie dowolnej barwy powierzchni w oparciu o paletę RAL.

Jak dokonać wyceny ?
Wyceny elementów dokonujemy zawsze indywidualnie, po przesłaniu fotografii wraz z wymiarami. Na cenę wpływa stan części, jej wielkość oraz kształt. Kolory niestandardowe wykonujemy za dopłatą.

Jaki jest czas wykonania usługi ?
Zazwyczaj czas ten nie przekracza 14 dni roboczych. Jeśli jednak elementy wymagają kompleksowego przygotowania, okres ten może się wydłużyć.

Potrzebujesz wyceny metalizacji? Napisz do Nas!